Aranżacja małej łazienki?

Aranżacje i projekty wnętrz , Dodatki do domu Paź 03, 2016 No Comments

Aranżacja małej łazienki to naprawdę spory problem. Wydaje się, że udekorowanie małego pomieszczenia nie powinno być trudne, lecz jak w prosty sposób tak zagospodarować małą przestrzeń, aby pomieściło się w niej wszystko, bez utraty cennego miejsca?

Ból głowy…

Łazienka to prysznic, wanna, pralka, umywalka, często też wc o i chociaż kawałek szafki. Lwia część łazienek w blokach mieści się na przestrzeni 3-4 metrów kwadratowych. Jak zatem urządzić ją tak, aby pomieścić wszystko? Bez wątpienia jest to duży problem, który bez sensownego pomyślunku jest trudny do rozwiązania.

Jasne kolory

Nie bójmy się jasnych płytek w łazience, pomogą rozjaśnić pomieszczenie, a tym samym wizualnie je powiększyć. Dodatkowo wbrew obiegowej opinii wcale nie będzie widać na nich brudu. Ten na pewno zobaczymy na ciemnych płytkach, gdyż to co się na nich najczęściej osiada to… kamień.

Zadbajmy zatem o jasne szafki łazienkowe (mile widziane na wysoki połysk), mogą być też podwieszane, co pozwoli na wykorzystanie przestrzeni pod nimi. W niektórych sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z mebli na zamówienie pod konkretny wymiar. Firmy zajmujące się wykonywaniem mebli przygotują projekt pod konkretny wymiar z uwzględnieniem rozkładu półek czy sposobu otwarcia.

Wanna czy kabina prysznicowa

Wiele osób rezygnuje z wanny, ze względu na oszczędność miejsca oraz pieniędzy. Ceny wody są na tyle wysokie, a branie długiej kąpieli na tyle ekonomiczne, że rzadko kto teraz decyduje się na montaż wanny. W małych pomieszczeniach zalecamy montaż wanien prysznicowych, gdyż z tych na pewno skorzystają nasze dzieci. Nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie są rozwiązaniem bardzo praktycznym.

Pralka

W tym wypadku wybierajmy pralki które po prostu będą pasować do wnętrza swoimi rozmiarami. Nie ma się co oszukiwać, że trafimy na idealny produkt. Będzie to raczej kompromis na rzecz nie zajmowania zbyt dużej przestrzeni. Warto wybrać pralki otwierane do góry.

Aranżacja małej łazienki jest trudnym zadaniem. Pamiętać należy, aby wybierać jasne płytki, nie bać się mebli łazienkowych na zamówienie oraz podziękować za wannę, ta po prostu zajmuje zbyt dużo miejsca.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *