Architekt wnętrz radzi – w jaki sposób rozjaśnić pokój

Aranżacje i projekty wnętrz lip 13, 2016 No Comments

Mimo, że obecnie mamy lato, a więc stosunkowo dużo słońca i jasne dni, to właśnie obecnie jest najlepsza pora na rearanżacje mieszkania i odświeżenie wnętrza. W wielu sklepach i marketach budowlanych można spotkać się z promocjami na materiały wykończeniowe. Jak zatem odświeżyć wnętrze i no niskim kosztem?

Dlaczego w moim mieszkaniu jest ciemno?

Pomijamy w tym miejscu fakt, że nasze mieszkanie zwrócone jest na północ czy w około rosną drzewa. Po prostu to zabiera sporo słońca, jednak nasze sugestie pozwolą państwu uzyskać jaśniejsze wnętrze. Dlaczego w mieszkaniu może być ciemno

  • ciemne i mało przepuszczające słońce zasłony
  • ciemna kolorystyka mebli
  • pozasłaniane ściany
  • ciemne odcienie ścian
  • dużo niepotrzebnych gratów
  • na parapecie stoją wysokie rośliny

Tak w skrócie przestawiają się przyczyny ciemnego wnętrza. Zaczniemy zatem od najprostszych wskazówek, które nie będą wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Zrezygnujmy z wielu gratów i niepotrzebnych ozdóbek, które stawiamy na szafkach oraz regałach. Powodują one niepotrzebny cień, a tym samym rozpraszają światło i zaciemniają wnętrze. Gdy ich się pozbędziemy więcej światła będzie się od bijać od mebli i od ścian, a tym samym nasz pokój zrobi się delikatnie jaśniejszy oraz optycznie większy. To ważne, aby odbierać wnętrze przyjemnie i komfortowo. Równie ważne jest to co trzymamy na parapecie, jeśli postawiliśmy tam np. fikusa, to nie powinniśmy się dziwić, że w pokoju może brakować słońca. Zrezygnujmy z tego, poza tym fikus lub światło rozproszone  na parapecie nie będzie się dobrze czuć. Wybierajmy rośliny, które nie blokują słońca i nie krępujmy się ich wyrzucić.

Kolejny aspekt to zasłony i firany. Nie dbajmy przesadnie o prywatność, gdyż ile jest ludzi, którzy akurat przed naszym oknem doszukiwać się będą czegoś interesującego. Nawet we wścibskości jest jakaś granica, gdy z kolei my idziemy w złym kierunku. Wybierzmy nieco jaśniejsze zasłony, najlepiej w odcieniu mebli.

Na koniec ściany i meble. Ciemne meble wyglądają elegancko, ale naprawdę mało sobie zdajemy sprawę jak wiele tracimy, gdyż takie meble pochłaniają sporo słońca, zaciemniają pokój. Tym bardziej ściany. Lepiej postawić nawet na białe oraz z dodatkiem jakiegoś żywego i ciekawego koloru.

Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje przypadną państwu do gustu. Wiele razy przekonaliśmy się sami, że warto podjąć pewne zmiany, które z całą pewnością dadzą pozytywny efekt!

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *