Co cechuje współczesne wnętrze?

Aranżacje i projekty wnętrz lis 27, 2017 No Comments

Co jest modne? Na pewno to, co jest obecnie trendy, czyli to o się obecnie nosi, ubiera wybiera, czy urządza. Co ciekawe wszystko to wzajemnie się przenika. Gdy jakiś nowy trend powstaje w modzie, to krótko potem adaptowany jest we wnętrzach oraz innych obszarach naszego życia. Jakie zatem są współczesne wnętrza?

Obecnie w modzie króluje eklektyzm, a więc łączenie i mieszanie wzajemnie różnych stylów. Podobnie rzecz ma miejsce w architekturze wnętrz, gdzie poza tym zauważa się sporą przewagę aranżacji wnętrz w stylach loftowych czyli imitacji wnętrz industrialnych.

Wnętrza eklektyczne w stylu loft

Wnętrza eklektyczne to taki rodzaj wnętrz, które łączą różne style. Współczesne aranżacje cechuje minimalizm, wykorzystanie brył prostokątnych, a także jasność i przestronność. W te cechy wpisuje się styl loftowy, który lubi surowość, brak przepychu i przede wszystkim przestrzeń. Wbrew pozorom ta surowość w cale nie musi być taka rażąca i dominująca. Obecnie wnętrza w stylu loft mogą być ciepłe i przytulne, o ile zostaną urządzone ze smakiem oraz wyczuciem.

Wyjątkową cechą wnętrz eklektycznych urządzonych w stylach łączonych jest umiejętność doboru odpowiednich dodatków oraz ozdób. Stolik pod kawę można wykonać samodzielnie z palety lub zamówić ze stolarni. Wybierać należy stylowe elementy np. nowoczesne i minimalistyczne klosze, flakony czy obrazy.

Wnętrza w stylu loft lubią drewno, najlepiej naturalne, ale też oznaczone upływem czasu. Dobrze sprawdzą się meble i regały z prostymi półkami, ale te z nieco zmodyfikowanym układem. Pamiętajmy również, aby nie upychać półek zbyt dużą ilością przedmiotów.

Co jeszcze o dzisiejszych wnętrzach?

Mowa była o dekoracjach, a kto wspominał coś o ścianach? Jasne kolory – dużo bieli lub jasne, nie intensywne odcienie podstawowej palety kolorów. W niektórych wnętrzach ryzykuje się pozostawienie „gołych” betonowych powierzchni, lecz w tym wypadku uzyskanie przytulnego wrażenia może być bardzo trudne. Znacznie ciekawiej wyglądają „cegły” lub nowoczesny klinkier (pamiętać należy, że musi się cechować odpowiednim, nieco zniszczonym wyglądem).

Dzisiejsze wnętrza to przede wszystkim dbałość o osiągniecie przytulnego i komfortowego domowego zacisza. Z tego względu adaptuje się różne style, przeplata i łączy ze sobą. Mieszkać nowocześnie, modnie i przytulnie? Kto by nie chciał…

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *