Dekoracyjne farby do wnętrz i nie tylko

Dodatki do domu kw. 26, 2017 No Comments

Urządzając mieszkanie staramy się, aby to było szablonowe i oryginalne. Szukamy ciekawych i przemyślanych artykułów dekoracyjnych, przeglądamy katalogi. Staramy się wybrać maksymalnie atrakcyjne meble oraz niebanalne rozwiązania. Czasami nawet proste pomysły mogą dać wyjątkowy efekt. Farby dekoracyjne – co o nich wiemy.

Białe ściany, to przeżytek i relikt. Tak sądziliśmy 15 lat temu, dlatego z takim zapałem rzuciliśmy się na różne kolorowe farby. Oglądając w telewizji różne programy widzieliśmy przykłady fajnych aranżacji właśnie z zastosowaniem kolorowych barw. Każdy zaś zapragnął mieć ciekawe i różnorodne wnętrze. Po jakimś czasie biel ponownie wróciła na salony, a jak nigdy modny jest minimalizm, a biel stała się elegancka i ekskluzywna.

Bardzo niedocenione są farby z grupy dekoracyjnych. Mogą posiadać różną barwę imitować marmur, a także tworzyć ciekawe dekoracje i wspaniałe efekty. Te można osiągnąć na posadzkach sufitach oraz przede wszystkim ścianach. Końcowy efekt należy od nas samych.

Ciekawy efekt można osiągnąć także stosując różne szpachle dyspersyjne. Doświadczony dekorator wnętrz będzie wiedzieć w jaki sposób nakładać szpachlę, aby uzyskać spodziewamy efekt. Te może mieć lekką metaboliczną poświatę, a także wysoki połysk. Z powodzeniem można ją zastosować w kuchni, korytarzu czy salonie.

Również ciekawy efekt dają stiuki. Te można barwić na różne kolory i także uzyskiwać wyjątkowe efekty końcowe.

Źródło zdjęcia: ohsojolly! via Foter.com / CC BY

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *