Farby artystyczne do dekoracji wnętrz

Aranżacje i projekty wnętrz Lip 29, 2016 No Comments

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, ale farby artystyczne nadają się również do użycia we wnętrzach. Można oczywiście korzystać ze specjalistycznych farb do tynków, ale jako ciekawostkę podamy przykład zastosowania takiej farby.

Farby artystyczne a dekoracja ścienna?

Istnieje specjalna grupa farb do wykonywania dekoracji na ścianach. To tak zwane farby strukturalne, które pozwalają na przygotowanie naprawdę widowiskowych i niespotykanych motywów. My skupimy się na czymś raczej powtarzalnym, ale również na swój unikatowym.

Farby artystyczne występują w kilku odmianach. Skupimy się na farbach akrylowych, które mają nieco inny skład niż farby akrylowe używane do malowania ścian, ale generalnie opierają się na tym samym, czyli żywicy oraz odpowiednim pigmencie. Artystyczne farby akrylowe cechuje bardzo duża intensywność i trwałość koloru.

Wykorzystanie szablonu

Aby wykonać niesamowitą dekorację ścienną można odręcznie narysować pożądany kształt. Wiadomo jednak, że nie każdy posiada niezbędne zdolności plastyczne, które pozwolą na perfekcyjne wykonanie kształtu. Pomogą w tym względzie szablony z wyciętymi i gotowymi wzorami. Mogą to być tak naprawdę wszelkiej maści kształty, które najlepiej sprawdzają się w stylowych wnętrzach typu retro, industrialnych oraz nowoczesnych.

Gęsta konsystencja farb artystycznych powinna pozwolić na odmalowanie pożądanego kształtu, bez wydawania dużej kwoty. Wiele osób w ten sposób radzi sobie z malowaniem ciekawych aranżacji na ścianach.

Fary artystyczne a różne motywy ścienne

Osoby uzdolnione plastycznie z powodzeniem wykorzystują swój warsztat i przenoszą go. Z farb najczęściej wybierane są farby artystyczne Rembrandt, które pozwalają na tworzenie różnych malunków. Bardzo dobrze sprawdzą się w pokoju dla dzieci, salonie czy nawet w kuchni. Można śmiało powiedzieć, że tworzenie malowideł ściennych to w niedługim czasie nowy trend na rynku.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *