Farby do różnych dekoracji

Dodatki do domu sty 05, 2017 No Comments

Przygotowanie odpowiednich dekoracji przy pomocy farb nie jest szczególnie trudne, o ile posiadamy odpowiednią cierpliwość oraz gotowy wzór. Sytuacja nieco komplikuje się, jeśli wszystko musimy robić sami. Nie przejmujmy się, gdyż nie ma to jak internet, gdzie przykładów oraz wzorów jest naprawdę dużo.

Farby artystyczne do dekoracji

Do wykonywania specjalnych dekoracji najlepiej użyć specjalistycznych farb, które można kupić w sklepie plastycznym lub w sklepach sieciowych. Bardzo często obok farb można znaleźć gotowe wzory lub figurki, które tylko czekają na pomalowanie. Aby dobrze się do wszystkiego przygotować wystarczą nam farby, te mogą być olejne lub akrylowe, przestrzegamy jednak, że olejne jak sama nazwa wskazuje mogą bardzo ostro „pachnieć”. Dlatego znacznie bezpieczniej operować farbami akrylowymi, które po wyschnięciu mogą być potraktowane odpowiednim lakierem lub werniksem, który stworzy odpowiednią powłokę ochronną lub da ciekawy efekt końcowy (np. postarzający farbę).

W przypadku bombek choinkowych lub innych stroików najlepsze są farby akrylowe, gdyż te nie błyszczą, a po wyschnięciu nie pachną. To od nas zależy końcowy efekt, a więc dodanie nabłyszczaczy i nie tylko. Dodatkowo farby akrylowe są łatwe w usunięciu oraz modyfikowaniu, ich nakładanie jest proste, gdyż nie są gęste, z tego też względu wszystkie prace idą dosyć gładko.

Do bombek choinkowych bardzo mile widziane są ozdoby z brokatu, który bardzo dobrze sprawdza się właśnie przy tych kompozycjach. Zalecamy jednak użycie odpowiedniej farby brokatowej lub dosypanie brokatu do wybranego rodzaju farby, to podniesie trwałość ozdoby i spowoduje, że brokat nie będzie się tak sypać.

W artykule celowo pokazaliśmy ozdoby świąteczne, gdyż mamy nadzieję, że wrócą państwo do naszego artykułu przy kolejnych świętach Bożego Narodzenia. Dzisiaj mamy 5 stycznia, a jutro święto Trzech Króli, zatem okres świąteczny wciąż ma się dobrze, jeśli ktoś zaplanował urlop właśnie na ten czas to warto go przeznaczyć na samodzielne wykonywanie różnych dekoracji.

Czy mamy zwykłe i proste świece (wykonane z białego wosku)? Warto je pomalować, dodając różne motywy, w ten sposób nasi goście docenią nasz gust, pomysł i ciekawą dekorację. Jeśli jeszcze z tego nie skorzystaliśmy to jeszcze nic straconego. W innym przypadku koniecznie przypomnijcie sobie o nas za rok!

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *