Jak meble pomogą zaaranżować łazienkę?

Aranżacje i projekty wnętrz , Dodatki do domu sie 25, 2016 No Comments

Istnieje wiele sposobów ciekawych aranżacji łazienek. Rosnąca zamożność Polaków powoduje, że coraz większa ilość osób możne sobie pozwolić na tego typu usługę. Dlatego jak grzyby po deszczu wyrastają firmy zajmujące się kompleksowym wykonawstwem mebli łazienkowych pod konkretne zamówienie.

Co obecnie jest trendy?

Obecnie w łazienkach przoduje styl nowoczesny, z wykorzystaniem prostokątnych brył i zakreśleniem dużej przestrzeni pomieszczenia. W ten styl wkomponowują się meble łazienkowe, które mają być eleganckie, funkcjonalne i nowoczesne. Obecnie bezwzględnie dominują jasne kolory, bardzo często stosuje się białe płytki, lecz wydaje się, że powoli to się zmienia, ponieważ coraz częściej dominują kolory szare, zaczerpnięte ze stylu industrialnego.

Dlatego też producenci mebli łazienkowych bardzo uważnie podchodzą do całości kompozycji, ponieważ obok starannie dobranych akcesoriów oraz płytek, to właśnie meble podkreślają styl pomieszczenia.

Co cechuje współczesne meble łazienkowe?

Niezwykle ciekawym jest fakt, że obecnie panujące trendy na rynku meblowym czy wnętrzarskim nazywa się stylem nowoczesnym. Styl nowoczesny zazwyczaj czerpie od swoich poprzedników, aby później stać się stylem np. lat dwudziestych XXI wieku. Obecnie panujący styl stawia na minimalizm, podkreślenie przestrzeni, a więc wykorzystanie jasnych kolorów oraz brył, przede wszystkim prostokątnych.

Cechuje to również współczesne meble łazienkowe, które bazują na białym i połyskującym kolorze. Bardzo często można też spotkać podwieszane szafki oraz regały. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnie pomieszczenia oraz optycznie powiększyć jego wielkość.

bathroom-1336162_640

Odpowiednio dobrane kolory mają za zadanie stwarzać wrażenie dużego i przestronnego pomieszczenia

Zdarzają się ponadto aranżacje pod konkretny odcień np. brązu, ale nie tylko. Modny jest także szary, jasny orzech oraz inne. Wówczas okleina mebli może być w ciemniejszym kolorze, aby idealnie komponować się z kolorem płytek. Całość aranżacji ma stwarzać przede wszystkim wrażenie komfortu oraz wygody.

Nowoczesne meble łazienkowe można zobaczyć pod adresem: http://smok.biz.pl/meble-lazienkowe/

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *