Jakie okna montować salonie?

Dodatki do domu wrz 07, 2016 No Comments

Współczesne aranżacje i sposoby wykańczania mieszkania dążą do uzyskania efektu przestronności, przy wykorzystaniu prostokątnych brył, jasnych barw oraz nasłonecznionych pomieszczeń. W tym celu coraz częściej montuje się duże oraz przestronne okna oraz okna tarasowe.

Duże okna w salonie? To jest modne!

Montaż dużych okien w salonie jest nie tylko bardzo modnym rozwiązaniem, a także bardzo praktycznym. Powoduje, że do pomieszczenia wpada dużo więcej naturalnego światła, co ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Wybór dużych okien, często na sporej szerokości ściany powoduje, że salon staje się bardziej przestrzenny i otwarty na zewnątrz. Idealnie sprawdza się nowoczesnych wnętrzach, które cechuje minimalizm i przemyślany układ przestrzennych

okna w salonie

Duże okna w salonie powodują wrażenie dodatkowej przestrzeni. Zdjęcie pixabay.com

Niestety takie rozwiązanie ma również swoje minusy, gdyż ograniczają zdolności aranżacyjne. Nie możemy tak ustawić mebli czy innych dekoracji, które moglibyśmy postawić przy ścianie. Dobrze ustawić w tym miejscu kilka kwiatów, mogą być również lampy. Ciekawym rozwiązaniem będzie przysłonięcie okien roletami, polecamy rolety dzień noc, które nie będą ograniczać przenikania światła oraz pozwolą na elastyczne regulowanie stopnia nasłonecznienia.

Co jeszcze przemawia za dużymi oknami?

Specjaliści z firmy Verdon (firma Verdon z Rzeszowa zajmuje się sprzedażą okien oraz pozostałej stolarki otworowej) podkreślają, że wybór dużych okien w domu to także oszczędność materiałów, ale w zimie także sposób na niższe koszty ogrzewania. Współczesne okna posiadają wysokie parametry izolacji cieplnej, zaś w czasie krótkich ale słonecznych zimowych dni są pasywnym źródłem ciepła. Okna tarasowe bardzo często stosowane są w domach pasywnych.

Warto także podkreślić, że nowoczesne okna posiadają przemyślane sposoby otwarcia. Wykorzystywany jest przede wszystkim mechanizm suwnic. Okna takie mogą również pełnić funkcje drzwi wychodzących na taras.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *