Kuchnie, które w minione święta zachęcały do wypieków

Aranżacje i projekty wnętrz sty 02, 2017 No Comments

O tym, że kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie w czasie świąt, gdy przygotujemy różne potrawy i ciasta, to życie domowników przenosi się właśnie do tego pomieszczenia. Jak przygotować kuchnię, aby poczuć tę atmosferę świąt?

Nie dajmy się zwariować…

Musimy przypomnieć sobie, że święta Bożego Narodzenia to nie konkurs na najładniejsze i najsmaczniejsze ciasto. To też nie zawody, kto z czym szybciej się wyrobi i zrobi lepiej. Pamiętajmy, że goszczenie się i spotykanie ze znajomymi oraz rodziną jest ważne, lecz istota świąt polega na czymś zgoła innym. Obowiązki nie mogą stać się stroną dominującą, nie mogą być ponad rodziną. Czy zatem przygotowany barszcz ma być ważniejszy od dziecka, które właśnie potrzebuje spędzić czas z mamą lub z tatą? Otóż nie! Kuchnie, które zachęcają do wypieków to często te, które dekorowały nasze dzieci.

Dekoracje kuchenne, co doradzamy a czego odradzamy?

Kuchnia to miejsce, gdzie dużo się gotuje, a zatem jest dużo pary, panują częste przeciągi. Unikamy zatem dekoracji, które para wodna mogła by nam po prostu zepsuć lub zniekształcić. Nie polecałbym w kuchni lampionów, lampek lub wszystkich innych iluminacji. Nie zawieszałbym również niczego na szafkach, z których chyba ani razu nie korzysta się tak często, no chyba jeśli to znów są święta. W kuchni powinny dominować dekoracje nie agresywne i subtelne.

Jednym z przykładów takich dekoracji mogą być te zawieszone na ścianie w postaci bombek lub rękodzieł. Na przykład wycięte z papieru gwiazdy, łańcuchy, a nawet nie przytłaczające iluminacje (drobne lampki). Warto także wykorzystać półmisek i umieścić w nim suszone owoce, zdobione gałązką świerka. Warto do tego dodać wsążeczki, szyszki. Ten zamysł dekoracji podsunęli nam nasi przodkowie, gdyż choinka w naszym domu pojawiła się daltego, żę miała symbolizować życie, a w porze zimowej ciężko inne drzewko, które byłoby zielone. Dlatego też warto wykorzystywać elementy zdobnicze wprowadzające życie do naszych wnętrz oraz radość.

Warto także wykorzystywać różne stroki oraz wieńce. Jeśli nie ma dla nich miejsca na stole to wykorzystajmy parapet. Jeśli zaś posiadamy duży stół koniecznie zaścielmy go odpowiednim obrusem. Można także przygotować słodki kątek i pewne dekoracje ustawić w kącie kuchni, gdzie te dodatkowo będą dodawać klimatu wnętrzu.

A jakie wy macie pomysły na dekoracje?

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *