Kwiaty we wnętrzach

Aranżacje i projekty wnętrz , Dodatki do domu Gru 05, 2016 No Comments

Kwiaty we wnętrzach to nie tylko nutka angielskiego klimatu i stylu. To również nie zawsze rustykalne czy folkowe rozwiązania, a także powiew świeżości i swoistego „życia” dla naszych pomieszczeń. Szczególnie w okresie zimowym przyda się odrobina „wiosny” i „czegoś innego”.

Kwiaty we wnętrzach rustykalnych

Można śmiało powiedzieć, że motywy kwiatowe są jednym ze sztandarowych rozwiązań związanych ze stylem rustykalnym. Mogą występować na obrusach, tapicerkach, tapetach czy zasłonach. Bliskość natury powoduje, że bardzo swobodnie można manipulować motywami roślinnymi. Te zaś odpowiednio zaadaptowane powodują właśnie poczucie bliskości naturą, wręcz obcowanie z nią. Można także spowodować w ten sposób swego rodzaju wycieczkę w przeszłość. Niezwykle okazale folklor i bliskość z naturą widoczny jest w stylu meksykańskim, gdzie ogromną rolę w życiu mieszkańców domu odgrywa patio.

tulip-1387528_640

Kwiaty w rustykalnych wnętrzach wyglądają bardzo stylowo. Grafika: https://pixabay.com/pl/tulipan-kwiat-%C5%BC%C3%B3%C5%82to-czerwony-wazon-1387528/

Kwiaty w nowoczesnych wnętrzach

Wnętrza nowoczesne w moim odczuciu to przede wszystkim wnętrza bez duszy. Dlaczego? Poczucie klimatu, adaptacji, komfortu we wnętrzu odbieram wówczas, gdy je znam, gdy się z czymś oswoję. Nie widzę tego w nowych wnętrzach, gdzie stosuje się minimalistyczne formy, często też przerastające formą samą treść. Oczywiście mój przytyk nie dotyczy wszystkich wnętrz urządzonych w ten sposób, a wyłącznie te, które starają się być „za bardzo nowoczesne”.

W tym wypadku kwiaty są pewnym łącznikiem, przewodnikiem, który powoduje, że mogę lekko wylądować w danym wnętrzu, nacieszyć się jego formą, odnaleźć się w nim. Czy przyczyną jest moje zamiłowanie do wnętrz klasycznych? Również nie, gdyż cenię sobie bliskość i to dużą bliskość, z tego też względu dane wnętrze, abym mógł je pokochać, musi powodować, że jest po prostu moje.

Kwiaty zaś pozwalają lekko i przyjemnie wylądować. Pasują także do każdego rodzaju wnętrza (mowa oczywiście o kwiatach przyciętych), nie jest to także trywializm i prostota.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *