Gdy mała łazienka – co jeszcze można zrobić?

Aranżacje i projekty wnętrz gru 21, 2016 No Comments

Jeszcze naście lat temu ciężko było sobie wyobrazić łazienkę bez wanny czy brodzika prysznicowego. Obecnie panujące trendy w aranżacji łazienek wręcz nakazują stosowanie rozwiązań, które powiększają optycznie i tak z reguły małe pomieszczenie, a przy tym są niezwykle praktyczne.

Takie podejście wynika z często konserwatywnego podejścia Polaków tyczącego się wyposażenia i aranżacji wnętrz. Jednak każde z rozwiązań ma swoje dobre i gorsze strony.

Rozwiązanie bez brodzika

Aranżacja łazienki bez brodzika prysznicowego pozwala zaoszczędzić nieco miejsca, wymaga również mniejszych kosztów ze względu na to, że nie trzeba montować np. kabiny, gdyż często wystarcza sam parawan. Jednak zdecydowana większość osób decyduje się za zabudowę, najczęściej z wykorzystaniem przeszkleń. W przypadku łazienki bez brodzika wystarczy sam odpływ zamontowany w posadce.

Dodatkowo jest to rozwiązanie bardzo modne, nowoczesne i atrakcyjne wizualnie. Zaskakuje prostotą i formą, która pomimo swojego minimalizmu mówi bardzo dużo.

 

Co jeszcze jest ważne, iż jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla osób starszych lub częściowo niepełnosprawnych. Wówczas podobnie jak w przypadku brodzika można zamontować specjalne siedzisko oraz obręcze ułatwiające zajęcie wygodnej pozycji. Jednak główna różnica polega na tym, że łatwiej do takiej kabiny się dostać oraz z niej wyjść.

Łazienki z brodzikami

W przypadku łazienek z brodzikami to tak jak wspomnieliśmy na wstępie mamy do czynienia z rozwiązaniem klasycznym, których zalet nie trzeba tłumaczyć. Pozwala to na montaż kabiny w obrębie brodzika, uniemożliw przeciekanie wody, jest tak samo kłopotliwe w utrzymaniu czystości, ale jednocześnie bardzo praktyczne.

W przypadku wanien, te również można zabudować przy pomocy odpowiedniej kabiny, rzadziej parawanu lub kotary. Jest to również rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Także wygodne jest w przypadku kąpieli dzieci, które mogą mieć w ten sposób kąpiel z pianą i bawić się przy tym.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *