Meble, które możesz zrobić sam

Dodatki do domu Paź 13, 2016 No Comments

Nikogo nie dziwią meble robione z palet czy z tak zwanego odzysku. Styl loft przebojem wdarł się do naszych domów, gdzie z powodzeniem można wykorzystać (wbrew pozorom) świeżość, jasność przestrzeń oraz wdrożyć własne kreacje.

Co możemy zrobić sami

Meble z palet stały się ostatnio bardzo popularne. Można je zastosować jako meble ogrodowe, odpowiednio pomalować oraz zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych, a także pleśni oraz grzybów. Gdyby wykorzystanie palet nie było tak popularne, to dlaczego nawet w drugim kanale TVP w programie Pytanie na Śniadanie możemy zobaczyć meble właśnie przygotowane z palet i do tego pomalowane na biały kolor? Do palet warto dodać odpowiednie poduszki i miękkie podkładki. Na górę można także przybić specjalną płytę, która spowoduje, że meble będą wygodniejsze. W ten sposób można przygotować kanapy, leżak czy stolik. Minusem na pewno będzie to, że takie meble mogą trochę ważyć.

Ława ogrodowa z krzeseł? Posiadamy stare drewniane krzesła? Te też można ciekawie wykorzystać, dzięki usunięciu przednich nóg oraz dodaniu długiej ramy, która połączy pozostałe elementy (czyli oparcia oraz tylne nogi). Do ram należy przykręcić odpowiednią płytę, następnie całość pomalować oraz kupić poduszki.

Posiadamy stare dziecięce łóżko, z drewnianymi szczebelkami? Możemy je ciekawie przerobić. Należy przy tym nieco podwyższyć nogi, dodać specjalne lampy i przygotować domek do zabawy dla dziecka. Całość można przykryć kocem, obrusem lub innym kolorowym płótnem z różnymi dziecięcymi motywami.

Kto z nas nie ma na zbyciu starej drabiny? Z tej można przygotować naprawdę ciekawe propozycję, np. wieszak na ręczniki w designerskiej i stylowej łazience. Drabina z odpowiednio zamontowanymi półkami może także posłużyć jako stojak na kwiaty na naszym tarasie. Cóż zastosowań jest naprawdę bardzo dużo, a pamiętajmy, że to co nas ogranicza to tylko nasza wyobraźnia.

Wyższa półka mebli

Bardzo fajnie prezentują się meble wykonane ze starego drewna. Jednak, aby wykonać je w miarę solidnie i bezproblemowo należy posiadać odpowiedni sprzęt oraz wiedzę. Potrzebny będzie lakier, farby, które zabezpieczą drewno. Meble wykonane w ten sposób pasować będą do rustykalnych wnętrz, ale nie koniecznie. Odpowiednio przygotowane idealnie oddają klimat na swój sposób „współczesny”.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *