Projektowanie wnętrz w stylu loft

Aranżacje i projekty wnętrz lut 28, 2017 No Comments

Czy przyszłość będzie wyglądać tak, że ile ludzi tyle stylów w architekturze? Może aż tak radykalnie nie, lecz z całą pewnością ilość sposobów według, których będzie można aranżować wnętrze na pewno wzrośnie. Świadczy to na pewno o tym, że aranżując w dany sposób wnętrza wyrażamy siebie, wyrażamy swoją duszę i swoje potrzeby czucia się dobrze w swoim domu.

Trochę o stylu loft

Styl loft jest bardzo specyficznym stylem ze względu na nawiązanie architektoniczne do budynków fabrycznych i przemysłowych. Jest odmianą stylu nowoczesnego, który cechuje surowość, prostota, minimalizm, przy jednoczesnym zastosowaniu przestronności i oszczędności. Wnętrze w takim stylu jest bardzo przemyślane i ułożone, bardzo często pełne jasnych kolorów i dużej ilości światła.

Skąd styl wziął się w architekturze? Przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych, gdy zdecydowano się zaadaptować dawne fabryki szkła i porcelany. Początkowo styl ten wykorzystywany był przede wszystkim przez wąską grupę osób – wszelkiej maści artystów. Dopiero potem szersza część społeczeństwa, nie związana z pracą twórczą zaczęła go implementować do swoich domów.

Zaprojektuj wnętrze w stylu loft

Niestety wykonanie wnętrza w tym stylu jest dosyć trudne, ponieważ wybór mebli i przedmiotów dekoracyjnych jest dosyć wąski i wymaga zaprojektowania. Dobrze zatem skontaktować się osobą, która ma doświadczenie w tym względzie, a jej prace odpowiadają naszym potrzebom. Projektowanie wnętrz w stylu loft jest bardzo ciekawym zajęciem, gdyż jak wspomnieliśmy ten styl cechuje się surowością. Beton, cegły, stal, drewno – te elementy warto zostawić wyeksponowane, część osób dodatkowo uwydatnia instalacje elektryczne i centralnego ogrzewania. Nic tak nie oddaje klimatu starej fabryki jak właśnie te elementy.

Jak skontaktować się z projektantem?

Gdy zadanie nas przerasta, to oznacza, że warto zaufać specjaliście. Obecnie w każdym większym mieście można znaleźć firmę zajmującą się projektowaniem i aranżowaniem wnętrz. Są również firmy, które wykonują projekty wnętrz on-line.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *