Przegląd dekoracji ściennych – co najlepiej się nadaje do dekoracji?

Aranżacje i projekty wnętrz Wrz 06, 2016 No Comments

Posiadasz duży dom i puste ściany? Nie obrazy, ale różne dekoracje ścienne powodują, że wnętrze może nabrać całkowicie innego wymiaru oraz przyjemnego i atrakcyjnego wrażenia. Prezentujemy przykłady najciekawszych rozwiązań do dekoracji ścian.

Naklejki na ścianę

Przykładem ciekawych dekoracji ściennych są naklejki. Mogą to być litery, ciekawe napisy, całe obrazy, grafiki i nie tylko. Naklejki wykonane są z reguły z matowej i samoprzylepnej folii. Aby właściwie oraz równo nakleić naklejki zalecamy odpowiednio zarysowanie miejsc ołówkiem oraz dodatkową kontrolę przez drugą osobę.

Naklejki z powodzeniem sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, salonach, kuchniach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych.

Panel dekoracyjny

Bardzo ciekawym przykładem dekoracji są różne panele, które można zawiesić na ścianie. Panele dekoracyjne mogą być wykonane z drewna oraz z różnych metali. Są raczej ciężkie, dlatego wymagają solidnego mocowania. Gwarantują jednak bardzo pozytywny odbiór dekoracji. Bardzo dobrze sprawdzają się w towarzystwie kamienia, drewna, czyli we wnętrzach w stylu loft, ale i nowoczesnych.

Fototapety

Fototapety są niezwykle popularne. Dzięki nowoczesnym technikom druku oraz coraz większej indywidualności w dekoracji wnętrz, fototapety coraz większym przebojem wdzierają się do naszych pomieszczeń. Najlepiej sprawdzają się we wnętrzach o nowoczesnej aranżacji, gdyż oddają ducha czasu. Na fototapetach można wydrukować dosłownie wszystko, czego dusza zapragnie. Ich rozmiar również może być różny, albo na wąski pas ściany lub nawet na całość powierzchni.

Foto obrazy

Foto obrazy na rynku dostępne są od kilku lat. Wiele drukarni wielkoformatowych daje możliwość druku bardzo dużych obrazów. Na czym polega fenomen? Drukować można wszystko: grafiki, zdjęcia, portrety itp. Dzięki wykorzystaniu do druku zdjęcia płótna canvas zyskuje się obraz, który imituje obraz wykonany odręcznie. Jakość wykonania zależy w dużej mierze od jakości samego zdjęcia, jakości płótna oraz urządzenia, na którym wykonuje się druk.

Pole do manewru i wykonania oryginalnych dekoracji jest naprawdę bardzo szerokie. A wy czym zaskoczyliście swoich gości i swoje rodziny?

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *