Przykłady ładnych świątecznych dekoracji

Aranżacje i projekty wnętrz lis 20, 2017 No Comments

Święta już minęły, jednego czego zabrakło to na pewno śnieżnej aury, jednak jeśli zadbaliśmy o odpowiednie przygotowania to tak naprawdę nie było czego się obawiać. Dobra zabawa, mili goście i cudowna atmosfera – to wszystko powinno towarzyszyć nam tego dnia. Przyjrzyjmy się najciekawszym świątecznym dekoracjom.

Wśród dekoracji świątecznych króluje kolor czerwony, który wielu osobom z oczywistych względów kojarzy się ze świętem Bożego Narodzenia, kolejnymi barwami jest złoty (często w brokacie) oraz biel i jej pochodne. Nie byłoby żadnej dekoracji gdyby nie zieleń, którą otrzymujemy dzięki wykorzystaniu gałązek różnych iglaków. Najchętniej wykorzystywany jest świerk, rzadziej jodła, czy sosna.

Zdjęcie: https://pl.pinterest.com/pin/419186677790931341/

Podany stroik cechuje się nie lada kunsztem. Pierniki, limonki, tuja, bukszpan oraz cynamon. Nie ulega wątpliwości, że nie każdy były w stanie przygotować sobie samemu taki stroik. Wymaga on odpowiedniego przemyślenia i powiązania ze sobą różnych elementów i dodatków, czerwony serduszek i koralików. Nawet końcówki tui zostały pomalowane na biało. Sam stroik wyróżnia się złożonością i zapewne niezwykłym zapachem. Mocno na plus!

Zdjęcie: https://pl.pinterest.com/jolantaszajda/stroiki-na-bo%C5%BCe-narodzenie/

Prostota, ale nie byle jaka. Niby odrobina sztucznego śniegu, puste słoiki, ale jak gustownie i przemyślanie przygotowane. Ponownie wykorzystane zostały pachnące listki tui, dodatkowo przystrojone paroma szyszkami oraz złotymi kokardkami. Wszystko wygląda naprawdę uroczo i klimatycznie. Tego typu ozdoba sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych oraz urządzonych w stylu loft.

Zdjęcie: https://pl.pinterest.com/pin/410249847285175841/

Kolejne zdjęcie, tym razem dekoracja świąteczna w stylu „zrób to sam” Aby ją wykonać potrzeby jest szklany puchar, ale może być także słoik (w przypadku słoika ozdoba nie będzie pasować do nowoczesnego wnętrza), odrobina dekoracyjnego żwirku, można go kupić w większości sieciówek oraz kilka szyszek sosnowych. Całości dopełni śnieg w spreju oraz biała świeca. Prawda że wygląda uroczo?

Również ciekawy przykład stroika, który wykorzystuje świerk oraz różne dodatki. Trudno by było go zrobić samodzielnie, ale jest to możliwe. W odczuciu stroik ten jest nieco bezbarwny, powinien posiadać dodatki złote oraz czerwone, które by go nieco ożywiały. Jednak wszystko jest kwestią gustu.

Zdjęcie https://pl.pinterest.com/pin/524880531546195431/

Podane dekoracje świąteczne pasować będą do każdego wnętrza, nie idźmy w kierunku minimalizmu i od czasu do czasu spróbujmy czegoś innego. Przykładem mogą być świąteczne dekoracje, które pomogą nam w wyjątkowej świątecznej aranżacji wnętrza. Jeśli spóźniliśmy się dekoracjami w 2016 roku to już za parę miesięcy będzie ku temu okazja w związku ze świętami wielkanocnymi.

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *