Święta Bożego Narodzenia są wyjątkową okazją na przygotowanie specjalnych dekoracji. Szczególnie warto upatrzyć sobie okna, które o tej porze roku powinny kusić różnymi wzorami oraz światłami. Boże Narodzenie to święto światła, czyli nadziei, którą są narodziny Boga w ciele człowieka!

Co zazwyczaj dekorujemy?

W świątecznych dekoracjach przodują dekoracje drzwi lub fasad budynków, stawiamy choinkę, dbamy ponadto o odpowiednie artykuły dekoracyjne takie jak bombki, serwetki, aniołki, domki z mikołajem, szopki, stroiki i wiele innych. Zapominamy przy tym o oknach, które mogą bardzo wyróżnić nasz dom i przyciągnąć oko niejednej osoby.

Warto zauważyć, że w Polsce w przypadku dekoracji fasad dominuje minimalizm. Jest to dobre podejście, gdyż świateł i dekoracji nie potrzeba dużo, przepych i przesada burzy ład i skromność tego święta. Pan Jezus na ten świat przychodził w stajni, skromnie. Dlatego też tak samo, z poczuciem gustu dekorujmy nasze domy, aby nie zmieniać panujących przy dekoracji obyczajów.

Jak udekorować okna w duchu świąt?

Zanim zaczniemy dekorować okna, warto popatrzeć jak nasz dom czy mieszkanie udekorowane jest obecnie. Bardzo niewskazane jest mieszanie styli, gdyż jeśli dom mamy urządzony w sposób klasyczny powinniśmy się trzymać klasycznego sposoby dekoracji. W przypadku nowoczesnego wnętrza znacznie lepiej sprawdzą się designerskie i nowatorskie rozwiązania. Często są to przywieszki, naklejki na okna, kokardy, bombki i inne.

W przypadku klasyczny rozwiązań bardzo często wystarcza proste lampiony, gdzieniegdzie rozrzucone gałązki świerkowe, czasami dodane odpowiednie serwetki na parapety, które podniosą przytulność tego wyjątkowego święta.Niezwykle urokliwie wyglądają okna, których szyby dodatkowo przystrojone są sztucznym śniegiem w sprayu, warto także pokusić się o watę, która będzie imitować śnieg.

Zwróćmy uwagę także na zasłony, te mogą być cieńsze i bardziej delikatne, aby nie przytłaczały całości dekoracji. W przypadku nowoczesnych wnętrz można w całości zrezygnować z zasłon kosztem zawieszonych na sznureczkach świecących lampek czy bombek. Tak naprawdę ostateczny efekt zależy od nas samych, zatem do dzieła i do dekoracji!