Zjeżdżalnia w ogrodzie? Jak odpowiednio zaaranżować przestrzeń

Aranżacje wokół domu Paź 28, 2016 No Comments

Montaż zjeżdżalni w ogrodzie jest niecodzienną gratką dla naszych dzieci. Dla dorosłych jest to powód do dumy, a także może nie największy, ale spory orzech do zgryzienia. Jak skomponować zjeżdżalnię z otoczeniem domowym oraz ogrodem, aby nie zaburzyć jego funkcjonalności?

Ogród funkcjonalny

Aby zjeżdżalnia nie dominowała całej przestrzeni oraz nie zakłócała ładu, powinna znajdować się we specjalnym wydzielonym miejscu, gdzie nasze dzieci będą mogły bez przeszkód z niej korzystać, oraz aby pozostawały pod naszym okiem. W ogrodach istniejących należy wkomponować zjeżdżalnie, w przypadku powstających można wydzielić odpowiednią przestrzeń. Ogólnie rzecz biorąc projektanci ogrodów zalecają, aby trzymać się pewnego schematu, który właśnie na tym polega, w ten sposób nie zaburza się kompozycji oraz układu całościowego.

Zjeżdżalnia z burtą

Tradycyjna zjeżdżalnia może być także zamontowana w ogrodzie. Zdjęcie elstal.com.pl

Zjeżdżalnia powinna być także dopasowana według wieku dzieci z niej korzystających. Dla paro latków zaleca się małe konstrukcje, dla starszych dzieci większe. W orbicie naszych zainteresowań może znajdować się zjeżdżalnia wykonana z plastiku (pcv) oraz ze stali nierdzewnej. Te ostatnie wymagają specjalnego stelażu, mogą także być montowane na specjalnie przygotowanych nasypach. Więcej zdjęć zjeżdżalni.

Kolorystyka zjeżdżalni

Większość osób zbyt drastycznie podchodzi do kwestii zaburzenia kompozycji w ogrodzie. Bez obaw, ogród powinien być miejscem spotkań dla całej rodziny, nie tylko najstarszych, ale także dla dzieci. Dlatego też także dzieci powinny mieć swoją przestrzeń do zabawy. Warto zatem zadbać o żywe kolory konstrukcji, do której przymocowana będzie zjeżdżalnia. W tym wypadku w naszym zasięgu powinien być kolor: zielony, żółty, niebieski, czerwony czy biały. Taka kolorystyka spowoduje, że dzieci będą dobrze kojarzyć sobie miejsce swoich zabaw oraz przebywania czasu z rówieśnikami.

W żaden sposób nie zaburzy to także kompozycji i urządzenia całego ogrodu. Nie będzie także kolidowało z architekturą domu, ponieważ co jest dla dzieci powinno pozostawać dla dzieci.

Pełną ofertę zjeżdżalni można znaleźć na stronie firmowej producenta: http://www.elstal.com.pl/pl/oferta/zjezdzalnie

artysta_Proj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *